У межах міжнародного проєкту «Зміни педагогічних факультетів
та університетів у 21 столітті» в ТНПУ провели семінар для здобувачів вищої освіти
ТНПУ є активним учасником проєкту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті», підтриманий Чеською агенцією розвитку, який реалізовує Університет ім. Т. Ґ. Масарика (Брно, Чехія).
Проєкт передбачає підготовку педагога в динамічних, мінливих умовах сьогодення, інтернаціоналізацію університетів, участь у міжнародній проєктній діяльності, внутрішню оцінку якості освіти тощо.
У межах чергового етапу проєкту, присвяченого проблемам інтернаціоналізації, завідувачка кафедри української мови та методики її навчання Ольга Петришина і доцентка кафедри інформатики та методики її навчання Галина Генсерук провели змістовний семінар. «Інтернаціоналізація в освітньому процесі: міжнародний досвід» – тема, запропонована для обговорення зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня і другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету філології і журналістики.
Семінар актуалізував дискусію про можливості та перспективи міжнародної співпраці в освітньому процесі, сучасні методичні і технічні підходи до вирішення спільних освітніх завдань.
Перспективи залучення студентів до програм ERASMUS+
Інтернаціоналізація - це участь у проєктах, грантах, стипедіальних програмах
Модераторки закцентували увагу на програмах мобільності, грантах, стипендіях, неформальній освіті – тих заходах, які пропонує ТНПУ для формування індивідуальної траєкторії розвитку здобувача. Студенти виявили інтерес до проєктів з інтернаціоналізації, висловили налаштованість на активну участь у заходах з інтернаціоналізації.
Ольга Петришина про можливості COIL-навчання
Галина Генсерук акцентувала увагу на можливостях неформальної освіти в ТНПУ
«Участь у проєкті «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті», – зазначають лекторки, – засвідчує прогресивність академічної спільноти ТНПУ, готовність до міжкультурної комунікації, колаборативної співпраці з дружними закладами освіти України та закордоння».
Учасники семінару взяли участь у дискусії про інтернаціоналізацію в освіті
Учасниці охоче діляться напрацюваннями з колегами, реалізовують в оптимізації освітніх програм, розробці нових навчальних курсів.
Ольга Петришина,
Галина Генсерук