Наукова бібліотека ТНПУ ім. В. Гнатюка висловлює щиру подяку українській 

письменниці, театрознавиці, журналістці Теодозії Петрівні Зарівній за подаровані книги.

 

365  Зарівна Т. Сходження на Кайзервальд : оповідання / Теодозія Зарівна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 232 с.

   Нову книгу прози Теодозії Зарівної сформували вісім оповідань, дві повісті («Записи на подолку» і «Дівчинка з черешні») та щось на кшталт нарисів-спогадів під загальною назвою «Сонце сходить у Чорткові». Вдумливий читач неодмінно знайде тут для себе й інтелектуальну, й естетичну поживу.
   Твори Т. Зарівної дозволяють зануритися в майстерно відтворену атмосферу різних часів: періоду козаччини, сталінської та бреж-нєвської «епох», «несамовитих» і сумнозвісно-фантасмагоричних, зі сучасного погляду, «дев’яностих», актуальної російсько-української війни... І за всім цим та крізь усе це — постать і спостережливість авторки, котра працює зі словом, ніби вишиває на полотні чи висаджує вибагливий квітковий візерунок на клумбі.
   Незважаючи на загальний мінорний настрій, книга неодмінно залишить у вас враження душевної теплоти і щирості. 
366

 Зарівна Т. Земля семи вітрів. Карта пам'яті : поезія / Теодозія Зарівна. – Київ : Бізнесполіграф, 2020. – 128 с.

 

   Життя - це безконечна подорож - ВІД ЛЮДИНИ ДО ЛЮДИНИ. ВІД дому до дому, від країни до країни. Яка вона - земля, що пропливає за селянським возом, за вікнами автобуса чи літака? Багатолике божество, холодне і байдуже, плинна краса, що ніколи не закінчується, притягальна територія, котра переходить з рук у руки, сповнена несподіванок і смертельних небезпек?
   Яка вона - людина, що дивиться на неї, що любить й, нехтує нею і її ж боїться? І що залишається у карті її пам'яті упродовж цієї подорожі - нетлінні пейзажі, випадкові обличчя, уривки фраз, спалахи любові, тиха вдячність?

367  Зарівна Т. Поезія / Теодозія Зарівна. – Ріо-де-жанейро : [б.в.], 2016. – 64 с.
368

 Зарівна Т. Вербовая дощечка / Теодозія Зарівна. – Київ : contrabanda, 2008. – 295 c.

 

   Як вижити жінці у чоловічому світі ? Чи згодна вона платити те, чого від неї вимагають? І чим загрожує її бунт? На ці питання роман не дає відповіді. Бо відповідь конкретна у кожному випадку, як конкретними є долі трьох героїнь твору, котрі складають історію роду впродовж кількох десятиліть. Історію, що писалася у глухих селах та хуторах, у боях та криївках, у столичних офісах та мандрівках Україною. Вона має право бути прочитаною. 

370

 Зарівна Т. Провінційні розмисли : вірші / Теодозія Зарівна.  Київ : Український письменник, 2009.  79 с.

 

371

Зарівна Т. З попелу і металу / Теодозія Зарівна. – Тернопіль : Джура, 2011. – 212 с. 

 

 Ці вірші писалися багато років і склали невидиму духовну та емоційну авторську біографію, котра, мов водяні знаки, поступає між літер і сторінок, якщо прочитувати їх крізь світло людської душі.

369

Мадзя Д. Вогонь і слова : поезія /Джіді Мадзя. Київ : Бізнесполіграф, 2020.  224 с.

 

 Автор книги «Вогонь і слова» Джіді Мадзя - представник древнього народу ї, зокрема народності Носу у Китаї. У своїй творчості він звертається до давньої історії, міфології та звичаїв малої вітчизни і впроваджує їх у культурну карту світу. 
  Джіді Мадзя - посередник між природою і сучасною цивілізацією. Він протестує проти зникнення кожного найменшого народу. А ще він захищає саму природу від бездумного знищення її людиною.
  Тематика його віршів дуже широка. Вона охоплює не лише Носу, а й великий Китай і великий Схід, Латинську Америку, Африку, Європу: від подорожніх вражень до розмов з улюбленими поетами і літературними вчителями різних часів та національностей.
 До книги увійшли чотири поеми.

Додати коментар


Ресурси ТНПУ

Міністерство освіти і науки України

Всеукраїнські ресурси

Світові бази даних

Наукометрія

Бібліотеки України