Наукова бібліотека ТНПУ ім В. Гнатюка висловлює щиру подяку доктору географічних наук, професору, провідному науковому співробітнику відділу дендрології та паркознавства ІЕЕ НАН України Юліану Генадійовичу Тютюннику за подаровану книгу.
|
Тютюнник Ю. Г. Цукроварні України. Індустріальна спадщина і ландшафт: монографія / Ю. Г. Тютюнник; Ін-т еволюційної екології НАН України. – Київ : АБС Пресс, 2016. – 330 с.
Розглянуті зниклі, зупинені і працюючі цукрові заводи України як своєрідна форма культурно-історичної спадщини - спадщина індустріальна. Різнобічність і комплексність оцінок і характеристик цукрозаводів базується на концепції промислового ландшафту. Вона передбачає врахування всіх без винятку моментів і аспектів цукроварної спадщини як предмету збереження і охорони. Цукроварня розглядається в якості пам'ятки науки і техніки, економічної історії, архітектури і містобудування, як промисловий пейзаж, що має естетичну цінність, а також як своєрідна екосистема, в якій відбуваються процеси демутації, що в окремих випадках збільшують біотичне різноманіття території. Емпіричним матеріалом роботи є 66 об'єктів цукроварної спадщини - починаючи з цукрових заводів, які зникли в першій половині XIX ст., і закінчуючи діючими. Для спеціалістів в галузі збереження культурно-історичної спадщини, антропогенного ландшафтознавства, екології, промислової архітектури і економічної історії України. Може бути корисною для студентів та аспірантів спеціальностей з цих напрямків, а також для широкого кола читачів, не байдужих до культурно-історичної спадщини нашої Вітчизни.
|