1 грудня – міжнародний день боротьби зі СНІДом!

snidНебезпечне захворювання — вірус імунодефіциту людини ВІЛ/СНІД турбує сьогодні весь світ. На жаль, не оминуло воно і нашу країну. Сьогодні Україна займає перше місце в Європі та шосте — в світі за швидкістю розповсюдження ВІЛ і хворих на СНІД. На даний час в Україні 440 тис. людей ВІЛ-інфіковані. Щоденно в країні інфікується ВІЛ близько 50 осіб, 8 громадян помирають від СНІДу. Серед ВІЛ-інфікованих в Україні близько 65% — це молоді люди віком 15-29 років.
Кожному слід пам’ятати: інфікування здебільшого є наслідком власної поведінки людини. Головним фактором ризику зараження ВІЛ-інфекцією є введення наркотиків ін’єкційним шляхом та ранні, безвідповідальні статеві відносини.
ВІЛ/СНІД — це проблема, яка стосується кожного. І кожен для себе повинен запам’ятати: єдина зброя проти СНІДу — це знання і власна обережність.

Бібліографічний огляд літератури

1.  Мониторинг и оценка  : метод. реком. / гл. ред. Т. Дешко. - К. : Международный Альянс по ВИЧ/СПИД, 2004. - 128с. 
Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД розробив даний посібник для організацій. які працюють у галузі ВІЛ/СНІД, з метою інформування щодо можливих методик проведення моніторингу та оцінки.

2.  ВІЛ/СНІД : відчуй себе захищеним. - К. : Б.в., 2004. – 192 с. - (Шкільний світ.Спецвипуск).
В книзі висвітлено такі проблеми: достовірно про ВІЛ/СНІД, виховна робота з підлітками та молоддю, методичні розробки виховних заходів.

3.  Моніторинг поведінки молоді як компонент епіднагляду другого покоління : аналітичний звіт / О. М. Балакірєва, Ю. М. Галустян, Д. М. Дікова-Фаворська та ін. - К. : МБФ, 2005. - 44 с.
В книзі: характеристика та соціально-економічне становище молоді 14-24 років, рівень обізнаності молоді щодо ВІЛ/СНІД, особливості сексуальної поведінки молоді, рівень поширення алкоголю та наркотиків серед молоді, рекомендації щодо профілактичних програм.

4.  "ВІЛ/СНІД: політика, профілактика, догляд" : метод. посіб. до курсу / Д. Богдан, І. Грига, І. Зубець та ін. ; за ред. Т. Семигіної. - К. : Вид. дім "Києво-Могилянська Академія", 2006. - 140 с.
Збірник знайомить з різними аспектами протидії поширенню епідемії ВІЛ/СНІДу, впровадження стратегії зменшення шкоди від вживання наркотиків, підтримки людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом.

5.  Гирин В. Н. Что мы знаем о СПИДе / В. Н. Гирин, В. Г. Порохницкий. - 2-е изд., перераб. и доп. - К. : Здоровья, 1989. - 48 с.
Иммунодефицит, методы диагностики, распространение, способы передачи.

6.  Поліщук В. П.  ВІЛ/СНІД та формування здорового способу життя : навчальний посібник / В. П. Поліщук, О. В. Молчанець, Г. В. Коротєєва. - К. : [Б. в.], 2008. - 175 с.
У посібнику висвітлено найбільш актуальні питання, пов'язані з епідеміологією ВІЛ/СНІДУ, факторів, що підвищують рівень ураженості вірусом, профілактики інфекції та формування здорового способу життя.

7.  Гирин В. Н. Синдром приобретенного иммунодефицита / В. Н. Гирин, Г. Н. Липкан, В. Г. Порохницкий. - К. : Здоровья, 1991. - 144с. - (Б-ка практического врача).   
В книге описаны этнология, патогенез, клиника, лабораторная диагностика СПИДа.

8.  Соціально-просвітницькі тренінги з формування мотивації до здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу : навч.-метод. посіб. / С. В. Страшко, Л. А. Животовська, О. Д. Гречишкіна та ін. ; за ред. С. В. Страшка. - 2-е вид., перероб. і допов. – К. : Освіта України, 2006. - 260 с.
У книзі зібрані тренінги: формування здорового способу життя засобами освіти, люди і ВІЛ/СНІД, домашнє насильство як прояв гендерної дискримінації.

9.  Медіа-іміджі ВІЛ/СНІДу в Україні / за ред. Т. Семигіної. - К. : Вид.дім "Києво-Могилянська академія", 2005. - 126 с.
В збірнику висвітлено такі проблеми: роль засобів масової інформації у формуванні ставлення громадськості до теми ВІЛ-СНІДу, методологія дослідження, ВІЛ/СНІД на сторінках газет та журналів, ключові теми публікацій і т.д.

10.  Профілактика ВІЛ/СНІД в учнівському та молодіжному середовищі : довідник для соц. працівників, вчит., шк. психологів, батьків / за ред. І. Ф. Ільїнської, Б. П. Лазоренка. - К. : Держсоцслужба, 2005. - 204 с.
В довіднику матеріал по медико-соціальним питанням профілактики ВІЛ/СНІД, профілактика ВІЛ/СНІД в умовах немедичного догляду, профілактика ВІЛ/СНІДу серед ін'єкційних споживачів наркотиків у діяльності Державної соціальної служби  для сім'ї, дітей та молоді, діяльність громадських організацій у сфері профілактики та протидії поширенню ВІЛ/СНІД.

11.  Демченко І. Л. Чинники формування державної політики з ВІЛ/СНІД в Україні : аналітичний звіт за результатами опитування посадовців різних рівнів / І. Л. Демченко, М. Ю. Варбан, Н. В. Салабай. - К. : Соціоконсалтінг, 2005. - 84 с.
Численні опитування представників уразливих щодо ВІЛ-інфікування груп (споживачів ін'єкційних наркотиків, жінок секс-бізнесу), людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом , а також молоді, представників НУО, медиків, соціальних працівників  дають можливість проаналізувати надбання  та перешкоди на шляху вирішення проблеми ВІЛ/СНІДу.

12.  Люди и ВИЧ : кн. для неравнодушных. - 2-е изд. - К. : "Анна-Т", 2004. - 505 с.  
Книга посвящена различным аспектам всемирной эпидемии ВИЧ-инфекции.


13.  Широбоков А. И. СПИД / В. П. Широбоков, А. И. Евтушенко. - К. : Выща шк., 1989. - 96 с.
В книге изложены основные сведения о СПИДе - заболевании, получившем шырокое распростанение во всем мире.

Огляд підготувала Беновська Ірина Володимирівна

Add comment


Security code
Refresh

ResourceТNPU

Ministry of Education and Science of Ukraine

Online resource TNPU

Разумков центр

Scientometry

Partners

We are on social networks

[ Geri ]