sks1mЗагальним доповненням до систематичного каталогу є систематична картотека статей (журнальних та газетних) - СКС.
   СКС включає картки на статті та матеріали з періодичних видань (газети, журнали), збірників з актуальних, важливих для учбового процесу питаннях, темах.
  СКС створений на основі таблиць ББК і має єдиний із систематичним каталогом алфавітно-предметний покажчик. Внутрішнє та зовнішнє оформлення картотеки та систематичного каталогу аналогічне (визначеній системі знань). Відмінність картотеки від СК в тому, що в картотеці більш дрібна деталізація матеріалу, є тематичні рубрики. Розташування карток за рубриками - зворотно-хронологічне. Картотека відображає матеріали за останні 5-10 років. Одночасно з розстановкою карток бібліотекарі здійснюють поточне редагування СКС, уводять нові рубрики, вилучають застарілі матеріали.
  На картках відображено аналітичний опис (опис статті з періодичного видання, опис частини твору, розділу збірника). sks2m Завдяки аналітичним описам стає можливим оперативно відобразити в СКС твори з найбільш актуальної тематики. Адже саме в журналах і газетах, виданнях, що продовжуються, перш за все публікуються останні документи Президента, уряду, Парламенту, статті, в яких йдеться про актуальні проблеми суспільного життя, культури, мистецтва, останні досягнення науки.
   Аналітичний опис містить дані про складову частину видання і відомості про видання, в якому ця частина розміщена.
   Якщо аналітичний опис із збірника, шифр про видання, в якому розміщена стаття, ставиться внизу в лівому кутку каталожної картки.
Наприклад, опис статті із збірника:

 Національна ідея в поглядах Софії Русової. Полтавський період її формування / В.·О· Пащенко // Витоки педагогічної майстерності : збірник наукових праць / ПДПУ ім. В.·Г.·Короленка ; головна редкол.: В.·О.·Пащенко та ін. – Полтава, 2009. – Вип. 6. – С. 87-90

Лузік, Е.

Методологічна основа системи неперервної освіти. Інтегровані навчальні курси / Е.·Лузік, Н.·Ладогубець // Другий український педагогічний конгрес : зб. матеріалів конгр. – Львів, 2006. – С. 287-303.

 

 

 

 

   Примітка: кольором відмічені обов'язкові елементи опису для заповнення вимоги.   


 
Складаючи описи статей із журналів, у відомостях про джерело вказують його назву, рік видання, номер та сторінки, на яких розміщена стаття:

Головай, І.

 Їх єднала доля України : Іван Франко і Українські січові стрільці / І.·Головай // Дивослово. – 2006. – № 7. – С. 49-52.

 


   Примітка: кольором відмічені обов'язкові елементи опису для заповнення вимоги на журнал.